اردک فیلوش
طبقه بندی علمی اردک فیلوش
  • شاخه : طنابداران
  • رده : پرنده
  • راسته : غازسانان
  • تعداد تخم گذاری : 12 تخم
دی کیو شاپ در شبکه های اجتماعی

اردک فیلوش

اردک فیلوش یا اردک دم تیز نوعی مرغابی بوده که در مناطق شمالی اروپا ، آسیا و آمریکای شمالی وجود دارد و در فصل زمستان به استوا مهاجرت می کند.

اردک فیلوش

اردک فیلوش ماده پرهای قهوه ای با لکه های سفید دارد که در پشت آن قهوه ای تیره و رنگ پرهای سینه اش روشن تر می باشد. همچنین نوک این اردک خاکستری و گردنش باریک و دمی نوک تیز دارد.

خصوصیات ظاهری فیلوش

فیلوش ۵۵ سانتی‌متر است؛ اردکی نسبتا لاغر ، با گردنی دراز و دم بلند و نوک تیز .سر و گردن فیلوش های نر قهوه ای روشن و پشت گردن آنها سیاه است و یک جفت از پرهای اصلی دم بلند تر شده و به رنگ سیاه می باشد. پاهایشان به رنگ خاکستری بوده و سینه هایشان دارای پرهای کرم رنگ هستند.

فیلوش

این اردک برخلاف سایر اردک های وحشی در اسارت هم تولید مثل خواهد کرد و استعداد اهلی شدن نیز دارند. این اردک ها بسیار سریع پرواز می کنند. آنها زمستان در آب های ساحلی ، خورها ،لجن زارهای کنار آب های شیرین، رودخانه ها و در باتلاق های وسیع دیده می شوند و لابه لای نیزارها و درون سرواخ ها، روی زمین آشیانه می سازد.

جفت گیری ، جوجه کشی و تولید مثل اردک فیلوش

اردک فیلوش در تمامی کشورهای اروپایی شمالی سوئد ، نروژ، فنلاند ، شمال شوروی و ایسلند تخم گذاری می کنند.رنگ تخم های فیلوش ها سبز و گاهی زرد می باشند.

بیماری های اردک فیلوش

تغذیه اردک فیلوش

فیلوش ها از گیاهان آبزی ، حشرات ، کرم ها و برگ وساقه گیاهان و لارو حشرات درون آنها و از ماهی و نوزاد قورباغه نیز تغذیه می کند.

آناتومی بدن اردک فیلوش