زنگوله بال
طبقه بندی علمی زنگوله بال
دی کیو شاپ در شبکه های اجتماعی

زنگوله بال

زنگوله بال پرنده ای با نام علمی Tetrax tetrax که جز پرندگان بزرگ بوده و از خانواده هوبرگان آسیاییهوبرگان آفریقایی می باشند که تنها گونه پرنده زنگوله بال است.زیستگاه پرنده زنگوله بال در مرکز ، جنوب اروپا تا غرب و مرکز آسیا بوده که این پرنده معمولا در اروپای جنوبی ساکن هستند ، دیگر گروه های این پرنده در زمستان به سرزمین های جنوبی تر مهاجرت میکنند.
این پرنده روبه انقراض بوده و به دلیل نابودی محدوده زیستی و تولید مثلشان روبه کاهش می باشند

مشخصات ظاهری پرنده زنگوله بال

این پرنده زیبا حدود ۴۵ سانتی متر طول داشته و با باز کردن بالهایش به ۹۰ سانتی متر می رسد.پرنده های نر بالغ دارای پر های قهواه ای رنگ و پرهای شکمیش به رنگ سفید بوده که به رنگ خاکستری نیز میرسد. همچنین این پرنده با نوار گردنی سیاه رنگی دارد. همچنین پرندگان نابالغ از نظر ظاهری شبیه به زنگوله‌بال‌های ماده هستند.

زیستگاه و تغذیه

این پرندگان در زمستان به صورت گروهیی زندگی میکنند و زیستگاه آنها در جایی مانند دشت های سرسبز و کشتزار های دست نخورده می باشند که دارای پوشش گیاهی باشند تا مکانی مناسب برای پنهان شدن باشد. این پرنده بسیار کند بوده و هنگامی که احساس خطر کند به جای پرواز کردن شروع به دویدن میکند. زنگوله‌بال همه‌چیزخوار بوده و از دانه ها، حشرات، جوندگان تغذیه می‌کند.

جفت گیری ، جوجه کشی و تولید مثل زنگوله بال

بیماری های زنگوله بال

تغذیه زنگوله بال

آناتومی بدن زنگوله بال