غاز آنقوت
طبقه بندی علمی غاز آنقوت
دی کیو شاپ در شبکه های اجتماعی

غاز آنقوت

پرنده ای که امروز میخواهیم در این پست برای شما معرفی کنیم غاز آنقوت نام دارد که این پرنده از خانواده ی اردک ها بوده و از زیر خانواده اردک های غازنما یا (Tadorninae) که جثه‌ای بزرگتر از اردک‌های معمولی دارا هستند و از می توان گفت از نظر شکل و شمایل ظاهری بسیار شبیه به غاز می‌باشد.

این پرنده جثه و هیکل تقریبا بزرگی دارد.یک نوار سیاه رنگ دور تا دور گردن این اردک ها را فرا گرفته است که به نوعی زیباست.پاها و نوک این گونه اردک ها سیاه رنگ بوده که کمی نوک آنها تیز است.بقیه قسمت‌های بدن این پرنده بجز نوار سیاه رنگ دور گردنشان قهوه‌ای روشن است. در این گونه اردک ها در بین جنس نر و ماده از لحاظ رنگ اختلاف و تفاوت زیادی را نمیتوان مشاهده کرد. البته گفتنی است که رنگ پر نرها کمی پررنگ و براق‌تر از ماده‌ها میباشد.ماده ها برای تغذیه از کرم ها و نرم تنان استفاده میکنند و حدودا ۱۸ تخم میگذارند که محل تخم گذاری این اردک ها در سواحل جنوبی ایران و در بعضی از دریاچه‌های مرکزی ایران میباشد.

مشخصات فیزیکی غاز آنقوت

طول بدن آنقوت بین ۵۸ تا ۷۰ سانتی‌متر و بزرگی بال‌هایش در حالی که بال هایش باز است به ۱۱۰ تا ۱۳۵ سانتی‌متر می رسد.این پرنده پر هایی به رنگ قهوه‌ای متمایل به نارنجی بلوطی دارد که در سر و گردن کمرنگ تر به چشم میخورد.همچنین شاه پرهای این اردک سیاه بوده و پوشپرهای سفید بال به هنگام پرواز کاملاً مشخص هستند.یک اردک یا غاز آنقوت نر بالغ یک طوق گردنی سیاه و باریک دارد و پرهایی که به روی سر آن مشاهده میشود کرم رنگ می‌باشد اما پرنده ی ماده این طوق را ندارد و سری سفید رنگ دارد. نوک آنقوت تقریبا کوچک و همچون پاهای پرنده به رنگ سیاه دیده می شود.جالب است بدانید این پرنده صدایی بلند و خشن تولید میکند که همچون آوای غاز میباشد.

معرفی شرکت دی کیو شاپ

شرکت دی کیو شاپ عرضه کننده انواع محصولات و ماشین آلات مخصوص جوجه کشی میباشد که با دارا بودن چندین سال تجربه میتواند شما را در امر جوجه کشی و پرورش انواع جوجه ها یاری کند.

جفت گیری ، جوجه کشی و تولید مثل غاز آنقوت

بیماری های غاز آنقوت

تغذیه غاز آنقوت

آناتومی بدن غاز آنقوت