قوی ترومپت زن
طبقه بندی علمی قوی ترومپت زن
  • شاخه : طنابداران
  • رده : پرندگان
  • راسته : غازسانان
  • خانواده : قو
  • زمان جفت گیری : بین 32 تا 38 روز
  • تعداد تخم گذاری : 4 تا 6 تخم
دی کیو شاپ در شبکه های اجتماعی

قوی ترومپت زن

قوی ترومپت زن با وزنی معادل ۷.۱۲ قوی نر و قوی ماده ۱۰ کیلوگرم بزرگ ترین پرنده ی آبزی جهان استکه در این بخش از دانشنامه پرندگان میخواهیم به معرفی آن بپردازیم با دی کیو شاپ همراه باشید :

تخم این پرنده ها ۶/۱۲ سانتی متر است. نوک قوی ترومپ زن شبیه به زاویه ای هندسی بوده و شاید علت دیدن نوک آن به شکل زاویه ای هندسی، وجود پرهای سیاه روی صورتش می باشد.قوی ترومپت زن ماده و نر هر دو شبیه به هم هستند. رنگ پاهای این قوها سیاه بوده و در برخی از قوهای بالغ به رنگ یا زیتونی می باشد.

همه چی درباره ی قوی ترومپت زن

همه چی درباره ی قوی ترومپت زن

قوی ترومپت زن صدای بسیار عمیق و شبیه به شیپور تولید می کنند به همین دلیل به آنها ترومپت زن می گویند که در شرایط مختلف صدای آنها متفاوت می باشد. هنگامی که این پرنده پرخاشگر باشد با دهان باز صداهای بسیار بلندی از خود بیرون می آورند و زمانی که یک جغت کنار هم هستند از بینی خود صداهایی ایجاد می کنند.

قوی ترومپت زن

این قو در مناطق شمالی چمن زارها و پارک های طبیعی کانادا و آمریکا از جیمزبای تا رشته کوه های راکی و در جنوب از میسوری تا وایومینگ وجود دارند.این قوها در اوایل دهه ی ۱۹۰۰ میلادی رو به منقرض شدن رفته اند زیرا به دلیل استفاده از پر و گوشتشان توسط شکارچیان شکار می شدند.با این وجود جمعیت این قوها در ایالات متحده روبه افزایش می باشد که طبق شمارش در سال ۲۰۰۰ میلادی به بیش از ۲۳۰۰۰ در آمریکای شمالی می رسند.

جفت گیری ، جوجه کشی و تولید مثل قوی ترومپت زن

به هنگام تخم گذاری از آشیانه اش محافظت می کند و در صورت بروز خطر یا دیدن انسان ها به سمت آن حمله می کنند. این پرنده ها بین 4 تا 6 تخم می گذارند و بین 32 تا 38 روز روی تخم ها می خوابند.

بیماری های قوی ترومپت زن

تغذیه قوی ترومپت زن

آناتومی بدن قوی ترومپت زن