پرنده کوکو
طبقه بندی علمی پرنده کوکو
  • شاخه : طنابداران
  • رده : پرنده
  • راسته : کوکو سانان
دی کیو شاپ در شبکه های اجتماعی

پرنده کوکو

پرنده کوکو : نمی دانم تا چه حد ،با پرنده ی بسیار زیبا و خوش آوازی به نام پرنده کوکو آشنایی دارید. با این حال به شرح مختصری از خصوصیات و ویژگی های آن می پردازیم همراه ما باشید. پرنده کوکو بسیار دوست داشتنی ،جزء پرندگان متوسط و حیوانات کوچک به حساب می آید .  و همچنین از تیره ی پرندگان و از راسته ی کوکوسانان به شمار می رود . توجه داشته باشید که در عرصه ی پرنده شناسی به گونه ی دیگری از کوکو، پرنده ی فاخته و یا کوکوی معمولی می گویند.

مشخصات پرنده کوکو

اندازه کوکو تقریبا ۳۲ سانتیمتر است. بدنی ظریف دمی دراز و بال های نسبتا نوک تیزی دارد ، در پرواز گاهی با قرقی  اشتباه می شود . این پرنده صدای خیلی مشخصی دارد ، سطح پشتی و گلویش خاکستری مایل به آبی ست و سطح شکمی آن راه راه عرضی خاکستری پررنگ دارد . دمش دراز ، خاکستری رنگ و در انتها گرد است . روی دم خال های سفیدی دارد و حاشیه ی انتهایی آن نیز سفید است .

پرنده کوکو

رفتارشناسی پرنده کوکو

طبق اطلاعاتی که محققین پرنده شناس انجام داده اند ، این عمل و رفتار جوجه کوکو کاملا غریزی است و به طور اکتسابی از دیگر گونه ها یاد نگرفته اند و به همین سبب  شاید بتوان یکی از کلاسیک ترین و رایج ترین مثال های رفتارشناسی را ،در  پرنده ی کوکو دانست ومسلما از این نظرپرنده ای  بسیار مهم و با ارزش است .

جفت گیری ، جوجه کشی و تولید مثل پرنده کوکو

روش تخم گذاری این پرنده به جوجه گذاری انگلی شهرت دارد . در واقع ، کوکوماده با تخم گذاری در لانه ی دیگر پرندگان ، باعث می شود تا صاحب لانه جوجه را بزرگ کند .توجه داشته باشید که جوجه کوکو ، به طور نارس و زودتر از زمان لازم، سر از تخم بیرون می آورد و به محض بیرون آمدن تخم های  پرنده صاحب آشیانه را به پایین می اندازند و با این کارپرنده صاحب آشیانه ، مجبور به نگهداری و بزرگ کردن جوجه کوکوها می شود.

بیماری های پرنده کوکو

تغذیه پرنده کوکو

آناتومی بدن پرنده کوکو