پرنده ی کیوی
طبقه بندی علمی پرنده ی کیوی
  • شاخه : طنابداران
  • رده : پرندگان
  • راسته : کیوی‌سانان
  • خانواده : کاسواری و شتر مرغ استرالیایی
  • طول عمر : تقریبا 20 سال
دی کیو شاپ در شبکه های اجتماعی

پرنده ی کیوی

پرنده ی کیوی !! » کیوی ها گونه های مختلفی دارند که شامل : کیوی خالدار بزرگ، کیوی خالدار کوچک، کیوی قهوه ای اوکاریتو، توکوئکا، کیوی قهوه ای نورث آیلند که همگی در نیوزلند زندگی می کنند و متاسفانه این گونه از پرندگان به شدت در حال منقرض شدن هستند.

پرنده ی کیوی

پرنده ی کیوی یکی از نمادهای سرزمین های نیوزلند بوده که روی تمبر این کشور نیز عکس یکی از این گونه ها چاپ شده است ، این پرنده ها بسیار خجالتی بوده و فقط شب ها از آشیانه ی خود خارج می شوند.

کیوی پرنده

متاسفانه با زیاد شدن شکار و از بین رفتن جنگل ها با کاهش بیش از حد کیوی ها مواجه شده ایم که امروزه بسیار به این پرندگان توجه می کنند و به خوبی از جنگل ها محافظت و از ورود شکارچیان جلوگیری کرده زیرا کیوی ها در مقابل شکارچیان هیچ گونه دفاعی از خود و تخم هایشان نمی کنند.

تقریبا نیمی از شکار این پرنده ها توسط قاقمها ( راسو) صورت گرفته و گربه ها بیشتر به جوجه های کیوی ها حمله خواهند کرد. کیوی هایی که بالغ بوده به راحتی می توانند در مقابل حمله ی قاقم ها بایستند ولی سگ ها و راسوها نیز به هر طریقی آنها را می گیرند.سگ ها نیز به راحتی از طریق بوی کیوی ها آنها را شکار خواهند کرد.

جفت گیری ، جوجه کشی و تولید مثل پرنده ی کیوی

کیوی ها اغلب جانورانی تک جفتی هستند و در تمامی طول عمر خود که حدود ۲۰ سال است، فقط یک جفت را انتخاب خواهند کرد. فقط در مناطقی که جمعیت کیوی ها بسیار زیاد و متراکم است این قانون خانوادگی زیر پا گذاشته می شود، چرا که نرها و ماده ها به جز جفت همیشگی خود با کیوی های دیگر هم جفت گیری می کنند.

بیماری های پرنده ی کیوی

تغذیه پرنده ی کیوی

این پرندگان از میوه ها، دوزیستان و سخت پوستان تغذیه می کنند.

آناتومی بدن پرنده ی کیوی

کیوی ها از آن دسته پرنده هایی هستند که پرواز نمی کنند و محل زندگی آنها نیوزلند می باشد. کیوی ها هم اندازه ی یک مرغ اهلی می باشند. اگر بخواهیم بزرگترین تخم پرندگان نسبت به اندازه ی بدنشان را نام ببرید باید به تخم کیوی اشاره کنیم. این پرنده تنها بازمانده از خانواده ی زیستی می باشد و کاسواری و شتر مرغ استرالیایی نیز از نزدیکان این پرنده می باشند. تخم پرنده ی کیوی